Merhaba Motorcu!

Türkiye'nin En Yeni Motosiklet Forumuna Kayıt Olmayı Unutma

Aramıza Katıl!

Motosikletinizi Nerede Yıkatıyorsunuz ?

DeJaVu

Yeni Üye
Motosiklet almadan hazırlıklara başladım ben sorularımı da sorayım :) Arkadaşlarım genelde tazyikli suyu uzaktan tutarak araba yıkamacılarında yapabilirsin diyorlar. Ayarı falan tutturamazsak sorun olmaz inşallah. Zaten el kadar parçalara dünyanın parasını istiyorlar malum. Ya da bahçede falan biz yapabilir miyiz?

Fatih

Onaylı Hesap
Motosiklet
Yamaha MT-07
Bahçede de yıkanabilir ancak her seferinde kim uğraşır bilmem :) Ben yıkamacıda yıkatıyorum bugüne kadar sorun olmadı. Uzaktan su tutuyorlar ve motor bloğuna çok bulaştırmıyorum. Gene de işini bilen yıkamacılara gitmek lazım.

DeJaVu

Yeni Üye
İstanbul'da önerebileceğiniz bir yer var mı ? En azından oraya gidelim. Aslında bahçem uygun ama malzeme almam gerek.

DeJaVu

Yeni Üye
Bahçede de yıkanabilir ancak her seferinde kim uğraşır bilmem :) Ben yıkamacıda yıkatıyorum bugüne kadar sorun olmadı. Uzaktan su tutuyorlar ve motor bloğuna çok bulaştırmıyorum. Gene de işini bilen yıkamacılara gitmek lazım.
Bu arada konu dışı ama sizde nasıl "Onaylı Hesap" gözüküyor. Bir şey mi yapmamız gerekiyor öyle olması için.

Fatih

Onaylı Hesap
Motosiklet
Yamaha MT-07
Bu arada konu dışı ama sizde nasıl "Onaylı Hesap" gözüküyor. Bir şey mi yapmamız gerekiyor öyle olması için.
Ben yıllık aldım burada konusu var.

byghost

Üye
Motosiklet
KTM DUKE 250
Ben kendim temizliyorum 1-2 saat uğraşıyorum onun keyfide bam başka 😎

OkanCan97

Yeni Üye
Motosiklet
Pulsar 200rs
Motosiklet almadan hazırlıklara başladım ben sorularımı da sorayım :) Arkadaşlarım genelde tazyikli suyu uzaktan tutarak araba yıkamacılarında yapabilirsin diyorlar. Ayarı falan tutturamazsak sorun olmaz inşallah. Zaten el kadar parçalara dünyanın parasını istiyorlar malum. Ya da bahçede falan biz yapabilir miyiz?
Ben kendim bahçede yıkıyorum ılık suya bulaşık deterjanı birazda cif koyuyorum yumşak fırça ile yıkıyorum jantlarıda yağ çözücü ile süngerle temizliyorum sonra durulayıp yumşak bezle siliyorum parıl parıl parlıyor😂

Honda

Yeni Üye
Motosiklet
Honda Crossrunner
Ben ara ara apartmanın önünde bezle siliyorum. Yıkama gibi değilde üstünkörü bir şeyler. Ben de tanıdığım bi yıkamacı arkadaşıma yıkatıyorum.

EnigmA

Onaylı Hesap
Motosiklet
Yamaha Tracer 900
Ben hiçbir motorumda yıkamacıya gitmedim. Bahçemde minik bir kompresörlü su motorum var onla hallediyorum. Gaz yağı WD-40 olmazsa olmazlarım.

Berker35

Yeni Üye
Motosiklet
Yamaha R6
Bahçem ya da yerim yok hoş olsa da ben uğraşamam :D En güzeli yıkamacı.