Merhaba Motorcu!

Türkiye'nin En Yeni Motosiklet Forumuna Kayıt Olmayı Unutma

Aramıza Katıl!

Motosiklet Kasklarının Sağlamlık Testleri Puanları

MotoForum

Haber Editörü
Moderatör
Motosiklet
Yamaha Tracer 700
Instagram
@motoforum
Motosiklet kaskı seçerken marka, model, fiyat ve eş dost görüşüne başvuruyoruz. Bir de muhabbetlerde geçen Sharp'tan kaç yıldız almış ? sorusuna denk gelmiş olabilirsiniz. Peki nedir bu Sharp testi ? Kısacası Sharp testleri kaskları güvenlik konusunda 1 ile 5 arasında yıldız puanı ile derecelendiren, 2007 yılında İngiltere Ulaştırma Bakanlığı (DFT) tarafından başlatılan bir tüketici bilgi girişimidir. Kendi kriterleri vardır ve güvenliği nasıl test ettiklerini yine sitelerinde açıkça göstermektedirler. Motosiklet kullanıcıları arasında yaygın olan bir muhabbet vardır, sizler de internet sitesinde bu karşılaştırmaları canlı olarak görebilirsiniz. LS2'nin 600 liralık kaskı 4 yıldız alırken Shoei marka 2.000 liralık bir kask nasıl 2 yıldız alır ? Buna ek olarak motosiklet kaskı güvenlik derecelendirme konusunda ABD'de motosiklet kaskları için güvenlik standartları belirleyen iki kuruluş daha vardır. Bunlar da Federal Hükümet'in Ulaştırma Bakanlığı (DOT) ve Snell Memorial Vakfı'dır.

sharp.png

Yukarıdaki linkten ziyaret edebileceğiniz siteye girdikten sonra hemen sağ menüden dilediğiniz marka ve modeli seçebilirsiniz.

sharp_test_menu.jpg

Seçtiğiniz kaskın Sharp yıldız derecesi, yeşilden (en iyi koruma rengi) siyaha (en düşük koruma rengi) bölgesel olarak sonuçlarını görebilirsiniz.

sharp_test_sonuc.jpg

Sharp Testleri Nasıl Yapılıyor ?

Selami07

Yeni Üye
Motosiklet
Yamaha MT-07
Ben LS2 falan bilmem, motoru daha almadan paramı biriktirdim ve ekipmanlarımı aldım. Kaskım beni şaşırtmadı Arai kaskım 5 yıldız 🏆

Fatih

Onaylı Hesap
Motosiklet
Yamaha MT-07
Kask alırken üretim tarihine de bakmak lazım, unutmayalım.