Merhaba Motorcu!

Türkiye'nin En Yeni Motosiklet Forumuna Kayıt Olmayı Unutma

Aramıza Katıl!

Motorum tekliyor!

yurekliemin32

Yeni Üye
Motosiklet
Mondial 125 Mh Drift
Instagram
yurekli_emin32
Abiler ablalar Selamünaleyküm yine rahatsız ediyorum. Motorum yüksek devirlerde tekliyor. 1 ve 2. viteslerde zorlamıyorum ama 3 ve 4 te 9500 devire kadar geliyorum ve 8000 devirlerde motor sürekli tekleyerek devir yükseltiyor 5. viteste de 8000' i geçmiyor. Karbüratör temizlettim yağ değiştim buji ve hava filtresi değiştirdim hala aynı ve motor 105 i geçmiyor bu durumdayken neden böyle yapar? Ha şimdi diyeceksiniz daha da gitmez o felan diye ama bu motorun son hızı 110 diyor, göstergemde de bir sorun yok ama 105' i geçmiyor. Bu motorla orjinalinde 120 gören var hiç olmadı 115 benimki neden böyle?

yurekliemin32

Yeni Üye
Motosiklet
Mondial 125 Mh Drift
Instagram
yurekli_emin32
Yav nere gitti bu millet herkes öldü mü?

sercan.k

Yeni Üye
Motosiklet
Honda CBR 650F
Motorun son hızını etkileyen çok faktör vardır. Doğru olmayan rodaj da son hızı etkiler. Sübap ayarını en son ne zaman yaptırdınız ya da yaptırdınız mı hiç ?

yurekliemin32

Yeni Üye
Motosiklet
Mondial 125 Mh Drift
Instagram
yurekli_emin32
Motorun son hızını etkileyen çok faktör vardır. Doğru olmayan rodaj da son hızı etkiler. Sübap ayarını en son ne zaman yaptırdınız ya da yaptırdınız mı hiç ?
Yaptırdım abi yolda giderken stop ediyordu diye zaten ne olduysa ondan sonra oldu gibi. 2.el aldım bu motoru. İlk aldığımda uzun yolda teklemeden 2 kişi 115 le giderken şimdi 105 anca çok sinirim bozuldu.

yurekliemin32

Yeni Üye
Motosiklet
Mondial 125 Mh Drift
Instagram
yurekli_emin32
Subap ayarını okullar başlamadan hemen önce yaptırmıştım serviste ama şüpheliyim düzgün olduğundan. Sorunum çözüldü o zaman ama tekrar başladı yavaştan şu sıralar stop etmeye arada bir.

sercan.k

Yeni Üye
Motosiklet
Honda CBR 650F
Subap ayarını okullar başlamadan hemen önce yaptırmıştım serviste ama şüpheliyim düzgün olduğundan. Sorunum çözüldü o zaman ama tekrar başladı yavaştan şu sıralar stop etmeye arada bir.
Sübap ayarı benim aklıma gelen ilk şey oldu, rolantide ekstradan dengesiz motor sesi de alıyorsan tekrar baktır derim.

yurekliemin32

Yeni Üye
Motosiklet
Mondial 125 Mh Drift
Instagram
yurekli_emin32
Sübap ayarı benim aklıma gelen ilk şey oldu, rolantide ekstradan dengesiz motor sesi de alıyorsan tekrar baktır derim.
Sercan abi bugün gösterdim ateşlemende sorun yok benzini başka yerden al dedi. Halbuki opetten alıyorum önceden shell den alıyordum. Bunlar kötü mü yav?

OkanCan97

Yeni Üye
Motosiklet
Pulsar 200rs
Abiler ablalar Selamünaleyküm yine rahatsız ediyorum. Motorum yüksek devirlerde tekliyor. 1 ve 2. viteslerde zorlamıyorum ama 3 ve 4 te 9500 devire kadar geliyorum ve 8000 devirlerde motor sürekli tekleyerek devir yükseltiyor 5. viteste de 8000' i geçmiyor. Karbüratör temizlettim yağ değiştim buji ve hava filtresi değiştirdim hala aynı ve motor 105 i geçmiyor bu durumdayken neden böyle yapar? Ha şimdi diyeceksiniz daha da gitmez o felan diye ama bu motorun son hızı 110 diyor, göstergemde de bir sorun yok ama 105' i geçmiyor. Bu motorla orjinalinde 120 gören var hiç olmadı 115 benimki neden böyle?
Benzin filtresine baktırdın mı